Czy jesteś przedsiębiorcza?

Jeżeli myślisz o założeniu własnej działalności gospodarczej warto, żebyś zaczęła od zastanowienia się czy jesteś osobą przedsiębiorczą. Jeśli tak, to charakteryzuje Cię gotowość do podejmowania inicjatywy, rozwiązywania problemów, umiejętnego wykorzystywania szans, dobrej komunikacji z otoczeniem i elastycznego poruszania się
w ciągle zmieniającej się rzeczywistości. Nie powinny być Ci obce techniki, dzięki którym możesz zapewnić ludziom, z którymi będziesz współpracować, optymalne warunki do rozwoju poprzez umiejętne rozwiązywanie konfliktów wewnętrznych, dokształcanie czy motywowanie do efektywnej pracy zespołowej.

Przedsiębiorczość to cecha, która pozwoli Ci na odniesienie sukcesu – dzięki niej firma ma szanse na rozwój, utrzymanie się na rynku i rentowność.

Nie każdy jest jednak stworzony do prowadzenia własnego biznesu i zarządzania ludźmi. Niektórzy (typ podwładnych) nie mają odpowiednich predyspozycji, ale doskonale sprawdzają się, pracując dla kogoś. Inni – reprezentanci typu rzetelnego bankiera – najlepiej odnajdą się w księgowości, dziale kontroli jakości oraz we wszelkich działaniach wymagających dokładności. Jeszcze inni nie mają predyspozycji do prowadzenia biznesu, ale mogą być idealnymi kierownikami bądź też najlepiej sprawdzą się w wolnych zawodach lub na niezależnym i samodzielnym stanowisku.

Jeżeli chcesz poznać poziom swojej przedsiębiorczości i dowiedzieć się, czy jesteś typem podwładnej, kierowniczki, czy może neurotycznego przedsiębiorcy, rozwiąż test.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.