Anna Maria Dukat

Otwierając własną działalność gospodarczą przyjęłam sobie za motto cytat Thomasa Edisona „Sukces przychodzi jedynie do tych którzy działają, podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia”. Te słowa potwierdzają prawdę drogi do sukcesu. Ja się do tych słów stosuję i jestem szczęśliwa że żyję. Przeczytaj jak swoją drogę do sukcesu i stawania się kobietą przedsiębiorczą opisuje finalistka II etapu konkursu „Kobieta Sukcesu 2011”, nagrody Akademii Kobiet Sukcesu oraz Instytutu Przemiany dla kobiet realizujących ideę życia pełnią, Anna Maria Dukat

Anna Maria Dukat – finalistka II etapu konkursu „Kobieta Sukcesu 2011”, nagrody Akademii Kobiet Sukcesu oraz Instytutu Przemiany dla kobiet realizujących ideę życia pełnią.

Anna Maria Dukat – doktorantka Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (prowadzi prace naukowe nad przedsiębiorczością osób niepełnosprawnych). Pedagog i wychowawca wypoczynku dzieci i młodzieży. Tytuł magistra zdobyła w ALMAMER w Warszawie gdzie zostały docenione jej ambicje oraz osiągnięcia dzięki którym została mianowana Liderem Sukcesu. Od 2004 roku prowadzi samodzielnie instytucję szkoleniową zarejestrowaną w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie. Prowadzi szkolenia z zakresu przedsiębiorczości i finansowania. Z przyjemnością pomaga w uzyskiwaniu finansowania na otworzenie i rozwój działalności gospodarczej. Pracę zawodową wykonuje z poczuciem misji. Pasjonuje się motoryzacją a szczególnym sentymentem darzy Skodę Octavię. Przez wiele lat trenowała taniec towarzyski. Dzięki zdolnościom plastycznym w wolnych chwilach wykonuje projekty odzieżowe. Jest osobą niepełnosprawną cieszącą się życiem zawodowym i prywatnym. Potrafi dostosować formy działania do swojego stanu zdrowia. Szczęśliwa mama nastoletniego syna.

Moja definicja sukcesu

Sukces jest osiągnięciem, wyczynem, powodzeniem. Według mnie to wolność życia, realizowanie własnych marzeń i pragnień, czystość sumienia i serca.
Moim sukcesem jest pełna niezależność życiowa, osiągnięcia naukowe i radość z życia mimo losowych przeszkód które musiałam pokonać i trudności jakie mam.

Moja droga do sukcesu

Droga do mojego sukcesu nie była łatwa i przyjemna.
Po zdaniu matury wyprowadziłam się z domu rodzinnego i wyjechałam do stolicy aby ułożyć sobie niezależnie życie. Znalazłam pracę która spełniała moje oczekiwania, marzenia a do tego była niesamowicie przyjemna. Niestety kilka czynników ode mnie nie zależnych wprowadziło zmiany w moim życiu które wydawały mi się korzystne zawodowo i życiowo. W wieku 25 lat objęłam stanowisko dyrektora ds. kredytów i byłam szczęśliwa. Gdy zawodowo osiągałam szczyty, prywatnie byłam szczęśliwą mężatką i mamą 2 letniego synka.

Niestety mój raj się załamał. Po nie długim czasie realizacji stanowiska dyrektora w czasie podróży służbowej na Pomorze byłam ofiarą wypadku komunikacyjnego w którym dotknęłam własnej śmierci. Lekarze z dwóch szpitali długo o mnie walczyli- wielo odłamowe złamanie czaszki. Po trzech tygodniach śpiączki obudziłam się tuż przed świętami Bożego Narodzenia i… zaczęło się moje piekło na ziemi. Mnóstwo przykrości i krzywdy ze strony męża i jego rodziny pogarszało mój stan zdrowia. Na szczęście miłość i radość mojego małego synka dodawały mi siły do walki.

Po pół roku rekonwalescencji na własne życzenie zakończyłam pobyt na zwolnieniu lekarskim i wracałam do pracy i obowiązków służbowych. Niestety i tu moje chęci do życia  zawodowego zostały odcięte poprzez rozwiązanie umowy o pracę.

Przez półtora roku starałam się pozbierać przebywając na bezrobociu, otrzymując zasiłek dla bezrobotnych i usiłowałam ustawić moje życie na właściwych torach.
Dzięki pomocy doradczej kolegów ze Związku Banków Polskich oraz Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości zarejestrowałam własną działalność gospodarczą jako pośrednictwo finansowe które wraz z upływem czasu nabierało formy Instytucji Szkoleniowej którą zarejestrowałam w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie.
W między czasie trwała sprawa mojego rozwodu z mężem a dla pocieszenia się w takiej sytuacji ja wróciłam do studiowania ekonomii w ALMAMER gdzie przed urodzeniem dziecka i tym nieszczęsnym wypadkiem w pracy studiowałam przez trzy lata ekonomię. Ze względu na zły stan zdrowia i należne mi świadczenia walczyłam na drodze sądowej z ZUS o wysokość uszczerbku na zdrowiu po wypadku w pracy i prawo do renty w czym pomagała mi prasa i telewizja.
Studiowałam, prowadziłam własną działalność gospodarczą, samotnie wychowywałam syna, leczyłam i dbałam o mój sfatygowany organizm i walczyłam w sądach z mężem o moją niezależność.

Obecnie jestem studentką ostatniego już semestru studiów doktoranckich w SGH w Warszawie, uczelnia ALMAMER zaszczyciła mnie przyznając mi tytuł LIDERA SUKCESU, własną działalność- instytucję szkoleniową DUKAT prowadzę owocnie samodzielnie z siedzibą w centrum Warszawy, nadal samotnie wychowuję syna który jest już dużym chłopcem, mój stan zdrowia niestety nie jest w stanie się odbudować i mam orzeczoną niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym oraz przyznaną rentę za częściową niezdolność do pracy, życia osobistego po rozwodzie nie ułożyłam z innym mężczyzną ale jestem szczęśliwa i czekam na „tego jedynego”.

Ja, Kobieta Sukcesu 2011

Mój sukces polega na samodzielnym zapewnieniu sobie niezależności życiowej mimo niepełnosprawności i samotnego macierzyństwa wykorzystując własne pasje i doświadczenie zawodowe. Po moim ciężkim wypadku komunikacyjnym w którym byłam jedyną ofiarą, po moim nie zbyt grzecznym rozwodzie i mimo słabego zdrowia potrafiłam się podnieść, wykorzystać moją kreatywność i ambicje aby realizować zawodowe pragnienia i doświadczać radości z życia.
Jestem dumna z moich osiągnięć naukowych i pracuję nad pisaniem mojej pracy doktorskiej która ma być jednocześnie moim przesłaniem do osób niepełnosprawnych aby nie poddawali się społecznej mentalności tylko cieszyli życiem zawodowym wg własnych pasji i potrzeb.

Te ciężkie doświadczenia życiowe nauczyły mnie ciężkiej walki o własne zdanie i lepsze jutro, jak też uświadomiły siłę życia drzemiącą w każdym z nas.
Otwierając własną działalność gospodarczą przyjęłam sobie za motto cytat Thomasa Edisona „Sukces przychodzi jedynie do tych którzy działają, podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia”. Te słowa potwierdzają prawdę drogi do sukcesu. Ja się do tych słów stosuję i jestem szczęśliwa że żyję.

***
Celem konkursu „Kobieta Sukcesu 2011” organizowanego przez Instytut Przemiany oraz Akademię Kobiet Sukcesu jest budowanie wśród kobiet świadomości, że sukces niejedno ma imię, zachęcanie, by bardziej wierzyły w siebie i dostrzegały swój potencjał, inspirowanie do odważnego promowania własnego sposobu na życiowy sukces, opartego na istotnych dla nas, kobiet, wartościach.  Jeśli czujesz, że osiągnęłaś w życiu sukces, jesteś dumna z tego, jak żyjesz i jaką jesteś kobietą – weź udział w kolejnym etapie konkursu. http://www.kobietyisukces.pl/kobieta-sukcesu-2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.