18 tysięcy na start biznesu

Być może będę w swoim entuzjazmie odosobniona, ale mam wrażenie, że założenie działalności i pozyskanie na nią dofinansowania jest obecnie stosunkowo łatwe. Wszystkie informacje nt. tego jakie wypełniać dokumenty oraz gdzie je składać, są dostępne w intrenecie.  Z Urzędów Pracy można uzyskać bezzwrotne dofinansowanie na rozpoczęcie działalności. I właśnie do skorzystania z tej dotacji chciałabym gorąco zachęcić.

Bez względu na to, jaką zamierzasz otworzyć działalność, będziesz potrzebowała zainwestować m. in. w:

- stronę internetową,

- komputer z legalnym profesjonalnym oprogramowaniem (a to niebagatelna kwota, bo np. sam pakiet Office kosztuje ok. 800 pln),

-  drukarkę,

- wizytówki,

- reklamę – czyli pozyskanie pierwszych Klientów.

Całą tą inwestycję możesz sfinansować z bezzwrotnej dotacji. Jej wysokość jest uzależniona od wysokości przeciętnego wynagrodzenia i wynosi ok. 18 tyś. pln.

Zainteresowana? Polecam szkolenie w zakładce http://finansekobiet.org.pl/szkolenia-internetowe/zrodla-finansowania/,  z którego dowiesz się jakie są warunki otrzymania dotacji z Urzędu Pracy. Niezbędne będzie także odwiedzenie właściwego dla Twojego adresu zamieszkania Urzędu Pracy. Warto też podpytać znajomych być może ktoś z nich ma już za sobą zakończone sukcesem składanie wniosku o dotację.

Sama dwukrotnie starałam się o uzyskanie tego dofinansowania. Za drugim razem je otrzymałam. Bardzo pomogła mi znajoma, która składała wniosek wcześniej i podpowiedziała na co zwrócić uwagę. I jeszcze jedna ważna rzecz – jeśli planujesz otwarcie własnej działalności za 3-4 miesiące, to właśnie teraz jest dobry moment, żeby zacząć ubiegać się o dotację. Cały proces trwa przynajmniej 2 miesiące. Powodzenia! Korzystaj z możliwości i sięgaj odważnie po to, czego pragniesz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.