Bank dobrych wspomnień

Jakiś czas temu brałam udział w inspirującej konferencji Sukces Pisany Szminką. Zainspirował mnie fragment wystąpienia Tomasza Kammela dotyczący pierwszego wrażenia.

O tym, że najważniejsze  podczas pierwszego spotkania z kimś kogo nie znamy są kontakt wzrokowy i uśmiech, wiedziałam.  Ale zaskoczyło mnie pytanie: po co? Dlaczego jest tak ważne, żeby patrzeć w oczy nowo poznanej osobie, żeby się uśmiechać? Chodzi o to, żeby poczuła się z nami bezpiecznie.

Uśmiech, kontakt wzrokowy mówią: wszystko jest w porządku, mam pozytywne intencje, możesz się zrelaksować. Co ciekawe ważne jest nie tylko, to, żeby uśmiechały się nasze usta, ale przede wszystkim to, żeby uśmiechały się nasze oczy.

I tutaj Tomasz Kammel, prowadzący wykład,  podpowiada: nawet jeśli czujemy się smutni czy zniechęceni, spotykając nową osobę możemy sięgnąć do „banku dobrych wspomnień” i przywołać jakieś miłe wydarzenie z przeszłości. A wtedy szczery uśmiech gwarantowany!

Swoją drogą, myślę, że do takiego banku dobrych wspomnień miło będzie sięgać także bez okazji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.