Kobieta w świecie finansów http://finansekobiet.org.pl kampania edukacyjna Thu, 24 May 2012 09:04:17 +0000 en hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.1.2 I edycja Szkoły Liderek zakończona! http://finansekobiet.org.pl/2012/05/i-edycja-szkoly-liderek-zakonczona/ http://finansekobiet.org.pl/2012/05/i-edycja-szkoly-liderek-zakonczona/#comments Thu, 24 May 2012 09:02:06 +0000 Ula http://finansekobiet.org.pl/?p=960 Czytaj dalej ]]> Ponad 70 godzin praktycznych szkoleń oraz inspirujących spotkań z ekspertami i ludźmi sukcesu, pomagających wzmocnić przedsiębiorczość, proaktywną postawę życiową i kompetencje liderki – tak można podsumować Szkołę Liderek, projekt edukacyjny, którego mecenasem jest Bank BPH.

18 maja Adeptki Szkoły Liderek otrzymały certyfikaty ukończenia studium z rąk Grażyny Utraty, Wiceprezes Banku BPH, podczas konferencji Sukces na start.

Uczestniczki interdyscyplinarnego studium przedsiębiorczości, którego organizatorem jest Instytut Przemiany i Akademia Kobiet Sukcesu, sprawdziły się w skutecznym działaniu. Zrealizowały własne projekty, korzystając ze wsparcia mentorek, trenerów i praktyków biznesu. Podczas konferencji Adeptki opowiedziały o swoich doświadczeniach i wyzwaniach, jakim stawiły czoła podczas realizacji swoich projektów. Wszystkie projekty: happening „Wieczór zdrowej egoistki”, konferencja „Pięć po dwunastej. Założyłam firmę i co dalej?”, konferencja edukacyjna „Żyj z pasją” zgromadziły wielu uczestników. Oprócz praktycznej wiedzy uczestniczki zdobyły motywację do działania i przekonały się, że dzięki współpracy i konsekwencji w dążeniu do celu nie ma rzeczy niemożliwych. Więcej informacji o przebiegu studium i autorskich projektach Adeptek Szkoły Liderek: szkolaliderek.pl

]]>
http://finansekobiet.org.pl/2012/05/i-edycja-szkoly-liderek-zakonczona/feed/ 0
„Szkoła Liderek” http://finansekobiet.org.pl/2012/04/szkola-liderek/ http://finansekobiet.org.pl/2012/04/szkola-liderek/#comments Thu, 05 Apr 2012 09:38:12 +0000 Ula http://finansekobiet.org.pl/?p=807 Czytaj dalej ]]>

W ramach kampanii edukacyjnej „Kobieta w świecie finansów” Bank BPH został Mecenasem „Szkoły Liderek”, interdyscyplinarnego studium przedsiębiorczości dla kobiet, którego organizatorem jest Instytut Przemiany i Akademia Kobiet Sukcesu.

Celem „Szkoły Liderek” jest wyzwalanie kobiecej przedsiębiorczości, rozumianej zarówno jako prowadzenie własnej firmy jak i przede wszystkim proaktywna postawa życiowa, a także doskonalenie poprzez praktykę kompetencji liderki, niezbędnych w skutecznym działaniu.

Uczestniczki będą miały możliwość realizacji własnych projektów korzystając ze wsparcia Mentorek i doświadczonych Liderek. Oprócz tego w programie studium. ponad 70 godzin szkoleń oraz inspirujące spotkania z ekspertami i ludźmi sukcesu, praktykami biznesu. Zajęcia poprowadzą m. in. eksperci Banku BPH, liderki GE Women’s Network (Monika Brudło, Katarzyna Pamuła-Prud, Małgorzata Romaniuk, Monika Pawłowska i Bartosz Brosowski) oraz trenerzy Instytutu Przemiany i Akademii Kobiet Sukcesu.

19 października 2011 odbyła się uroczysta gala inaugurująca Szkołę Liderek podczas której odbyła się immatrykulacja 12 Uczestniczek projektu.

W imieniu Mecenasa Szkoły Liderek certyfikaty wręczyli Grażyna Utrata, Wiceprezes Zarządu Banku BPH oraz Mariusz Kostera Dyrektor Wykonawczy w Banku BPH.

Grażyna Utrata w ciepłych słowach zwróciła się do Adeptek Szkoły Liderek, podkreślając, że to one są siłą tego projektu: ich motywacja, wizja tego, co chcą zrobić, aktywna postawa. To właśnie dzięki tym cechom zostałyście wybrane w konkursowym naborze spośród dziesiątek kobiet. I to jest już wasz pierwszy sukces – dodała Grażyna Utrata.

Z kolei Mariusz Kostera podkreślał jak ważne w Banku BPH, który w swej działalności kieruje się zasadą fair play, jest wspieranie przedsiębiorczości kobiet. Pomysł Szkoły Liderek idealnie wpisuje się w dotychczasowe działania banku na tym polu – dodał Mariusz Kostera.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z inauguracyjnej, który dostępny jest tutaj.

Aby zapoznać się z relacjami z niezwykle twórczych, inspirujących i motywujących  spotkań „Szkoły Liderek” kliknij odpowiednio: I zjazd, II zjazd, III zjazd, IV zjazd.

 

Nadszedł czas realizacji projektów!


Najbliższe wydarzenie to Wieczór zdrowej egoistki – happening nie tylko dla kobiet, który odbędzie się 13 kwietnia w Galerii Bemowo. Podczas happeningu Katarzyna Miller, ceniona psycholożka, która opowie dlaczego warto dbać o siebie. Będzie można także zapoznać się z ciekawymi książkami, porozmawiać z ekspertami od duszy i ciała. W planie również metamorfoza, niespodzianki i loteria z nagrodami.

 

“Pięć po dwunastej. Założyłam firmę i co dalej?” to drugi projekt przygotowany przez Adeptki „Szkoły Liderek”, który zaprasza wszystkie kobiety, które posiadają własne firmy do udziału w sondzie. Badanie ma na celu ukazanie z jakimi wyzwaniami muszą zmierzyć się rozpoczynające swoją działalność kobiety. W zamyśle Adeptek ma to być punkt wyjścia do refleksji nad sytuacją młodych firm i pierwszy krok do działań, które mają pomóc pokonać przeszkody. Wyniki sondy będą zaprezentowane na Konferencji prasowej 18 kwietnia w Noa Cowork, a docelowo mają złożyć się na poradnik dla młodych przedsiębiorców. Przedsiębiorcze kobiety, weźcie udział w sondzie i pomóżcie Adeptkom stworzyć unikalny praktyczny przewodnik dla kobiet stawiających pierwsze kroki w biznesie lub tych, którym brakuje odwagi, by rozwinąć skrzydła!

 

Trwają zapisy na Konferencję edukacyjną “Żyj z pasją”, będącą trzecim projektem Adeptek „Szkoły Liderek”, które odbędzie się 21 kwietnia w AIP Business Link. W ramach konferencji odbędą się warsztaty, dyskusje – a to wszystko w grupie fantastycznych szkoleniowców i inspirujących kobiet. Adeptki zapraszają! Wypełnij formularz rejestracyjny, napisz dlaczego chcesz wziąć udział w konferencji i wybierz warsztaty, którymi jesteś zainteresowana. Strona projektu: www.zyjzpasja.waw.pl

 

 

 

]]>
http://finansekobiet.org.pl/2012/04/szkola-liderek/feed/ 0
Bank dobrych wspomnień http://finansekobiet.org.pl/2012/04/bank-dobrych-wspomnien/ http://finansekobiet.org.pl/2012/04/bank-dobrych-wspomnien/#comments Wed, 04 Apr 2012 19:45:50 +0000 Ula http://finansekobiet.org.pl/?p=937 Czytaj dalej ]]> Jakiś czas temu brałam udział w inspirującej konferencji Sukces Pisany Szminką. Zainspirował mnie fragment wystąpienia Tomasza Kammela dotyczący pierwszego wrażenia.

O tym, że najważniejsze  podczas pierwszego spotkania z kimś kogo nie znamy są kontakt wzrokowy i uśmiech, wiedziałam.  Ale zaskoczyło mnie pytanie: po co? Dlaczego jest tak ważne, żeby patrzeć w oczy nowo poznanej osobie, żeby się uśmiechać? Chodzi o to, żeby poczuła się z nami bezpiecznie.

Uśmiech, kontakt wzrokowy mówią: wszystko jest w porządku, mam pozytywne intencje, możesz się zrelaksować. Co ciekawe ważne jest nie tylko, to, żeby uśmiechały się nasze usta, ale przede wszystkim to, żeby uśmiechały się nasze oczy.

I tutaj Tomasz Kammel, prowadzący wykład,  podpowiada: nawet jeśli czujemy się smutni czy zniechęceni, spotykając nową osobę możemy sięgnąć do „banku dobrych wspomnień” i przywołać jakieś miłe wydarzenie z przeszłości. A wtedy szczery uśmiech gwarantowany!

Swoją drogą, myślę, że do takiego banku dobrych wspomnień miło będzie sięgać także bez okazji.

]]>
http://finansekobiet.org.pl/2012/04/bank-dobrych-wspomnien/feed/ 0
18 tysięcy na start biznesu http://finansekobiet.org.pl/2012/02/18-tysiecy-na-start-biznesu/ http://finansekobiet.org.pl/2012/02/18-tysiecy-na-start-biznesu/#comments Tue, 07 Feb 2012 11:18:34 +0000 Ula http://finansekobiet.org.pl/?p=925 Czytaj dalej ]]> Być może będę w swoim entuzjazmie odosobniona, ale mam wrażenie, że założenie działalności i pozyskanie na nią dofinansowania jest obecnie stosunkowo łatwe. Wszystkie informacje nt. tego jakie wypełniać dokumenty oraz gdzie je składać, są dostępne w intrenecie.  Z Urzędów Pracy można uzyskać bezzwrotne dofinansowanie na rozpoczęcie działalności. I właśnie do skorzystania z tej dotacji chciałabym gorąco zachęcić.

Bez względu na to, jaką zamierzasz otworzyć działalność, będziesz potrzebowała zainwestować m. in. w:

- stronę internetową,

- komputer z legalnym profesjonalnym oprogramowaniem (a to niebagatelna kwota, bo np. sam pakiet Office kosztuje ok. 800 pln),

-  drukarkę,

- wizytówki,

- reklamę – czyli pozyskanie pierwszych Klientów.

Całą tą inwestycję możesz sfinansować z bezzwrotnej dotacji. Jej wysokość jest uzależniona od wysokości przeciętnego wynagrodzenia i wynosi ok. 18 tyś. pln.

Zainteresowana? Polecam szkolenie w zakładce http://finansekobiet.org.pl/szkolenia-internetowe/zrodla-finansowania/,  z którego dowiesz się jakie są warunki otrzymania dotacji z Urzędu Pracy. Niezbędne będzie także odwiedzenie właściwego dla Twojego adresu zamieszkania Urzędu Pracy. Warto też podpytać znajomych być może ktoś z nich ma już za sobą zakończone sukcesem składanie wniosku o dotację.

Sama dwukrotnie starałam się o uzyskanie tego dofinansowania. Za drugim razem je otrzymałam. Bardzo pomogła mi znajoma, która składała wniosek wcześniej i podpowiedziała na co zwrócić uwagę. I jeszcze jedna ważna rzecz – jeśli planujesz otwarcie własnej działalności za 3-4 miesiące, to właśnie teraz jest dobry moment, żeby zacząć ubiegać się o dotację. Cały proces trwa przynajmniej 2 miesiące. Powodzenia! Korzystaj z możliwości i sięgaj odważnie po to, czego pragniesz!

]]>
http://finansekobiet.org.pl/2012/02/18-tysiecy-na-start-biznesu/feed/ 0
http://finansekobiet.org.pl/2012/01/910/ http://finansekobiet.org.pl/2012/01/910/#comments Mon, 02 Jan 2012 15:01:00 +0000 Ula http://finansekobiet.org.pl/?p=910 Czytaj dalej ]]> 365 dni. Jak je wypełnić sensem? W co zaangażować czas, wysiłek, starania? Które projekty rozwijać a którym pozwolić żyć swoim życiem? W co zainwestować pieniądze? Gdzie szukać inspiracji? Z kim pracować?

365 dni i jedyna osoba, która może zdecydować o tym, co z nimi zrobić. Ty.

Życzę Ci, abyś w 2012 roku podejmowała najlepsze decyzje, dokonywała najlepszych wyborów i abyś zbierała obfity plon swoich starań. Aby każda z 526 tysięcy minut składająca się na 365 dni tego roku miała sens. Bądź przedsiębiorcza, bądź pewna siebie i niech się spełnia wszystko czego pragniesz.

]]>
http://finansekobiet.org.pl/2012/01/910/feed/ 0
Z końcem roku http://finansekobiet.org.pl/2011/12/z-koncem-roku/ http://finansekobiet.org.pl/2011/12/z-koncem-roku/#comments Fri, 16 Dec 2011 07:56:10 +0000 Ula http://finansekobiet.org.pl/?p=903 Czytaj dalej ]]> Lubię pod koniec każdego roku spojrzeć wstecz i dokonać podsumowania. Koncentruję się przede wszystkim  na tym, co udało się zrobić, co było dobre i budujące.

Nie wyrzucam sobie, że czegoś się nie udało, co najwyżej stwierdzam, czy mogę przełożyć to zadanie na następny rok lub czy mogę z porażki wyciągnąć jakąś lekcję na przyszłość. Porażki traktuję jako uczenie się na błędach i jeszcze jedno życiowe doświadczenie, z którego można czerpać wiedzę. Gdy patrzę na ten mijający rok z perspektywy kampanii „Kobieta w świecie finansów”, to dochodzę do wniosku, że dużo się działo. Strona internetowa została wzbogacona o nowy blok tematyczny promujący postawy przedsiębiorcze i prezentujący wiedzę z zakresu zakładania własnej firmy, a także praktyczne rady zawarte m.in. w blogu kobiety przedsiębiorczej. W świecie realnym odbyły się warsztaty dla studentek „Twoja firma, twoja niezależność biznesowa i finansowa” ( Kraków, Toruń), warsztaty w Warszawie „Kobieta sukcesu w świecie finansów”, Letnia Szkoła Przedsiębiorczości w Warszawie, konkurs dla kobiet prowadzących własne firmy (we współpracy z „Newsweek” Polska), warsztaty „Twoja osobowość biznesowa – jak ją rozpoznać i rozwijać” w Krakowie, została zainaugurowana Szkoła Liderek – półroczne studium przedsiębiorczości dla kobiet.

Przekazując życzenia wesołych świąt i do siego roku 2012 wyrażam nadzieję, że dzięki kampanii „Kobieta w świecie finansów”  więcej kobiet poczuje w sobie ducha przedsiębiorczości i założy własną firmę lub zawalczy o stanowisko kierownicze w następnym roku.

]]>
http://finansekobiet.org.pl/2011/12/z-koncem-roku/feed/ 0
Nowy rząd – ile w nim kobiet? http://finansekobiet.org.pl/2011/12/nowy-rzad-%e2%80%93-ile-w-nim-kobiet/ http://finansekobiet.org.pl/2011/12/nowy-rzad-%e2%80%93-ile-w-nim-kobiet/#comments Thu, 01 Dec 2011 08:38:23 +0000 Ula http://finansekobiet.org.pl/?p=897 Czytaj dalej ]]> Z zainteresowaniem obserwowałam proces tworzenia nowego rządu pod kątem tego, jak dużo kobiet się w nim znajdzie. Jest ich mniej niż poprzednio. Kobiety zarządzają czterema ministerstwami: edukacji, szkolnictwa wyższego, rozwoju regionalnego i sportu.

Wśród ogólnej liczby ministrów stanowią 22 proc. (w poprzednim rządzie było 5 kobiet i stanowiły blisko 30 proc.). Z tych danych wynika, że kwota z list wyborczych (przypomnę, że to co najmniej 35 proc. kobiet) nie przeniosła się automatycznie na kwotę w gremiach rządowych.  Wciąż daleko nam do Szwecji, gdzie rząd składa się w połowie z kobiet i w połowie z mężczyzn.

Nastąpiła także zmiana na stanowisku pełnomocnika rządu ds. równego traktowania, co przyjmuję z dużymi oczekiwaniami i nadzieją, że sprawy promowania równości płci będą wreszcie traktowane ze zrozumieniem i należną im uwagą. Chciałabym, żeby pani Agnieszka Kozłowska-Rajewicz – minister ds. równego traktowania, była bardziej aktywna niż jej poprzedniczka w sferze polityki równościowej. Liczę na podjęcie działań zmierzających do ustawowego określenia kwot w spółkach publicznych (na wzór Norwegii, Francji, Danii i Hiszpanii). Jak na razie jest jedynie zalecenie, wprowadzone uchwałą Rady Nadzorczej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2010 r. do regulaminu spółek giełdowych, by te promowały kobiety na stanowiska najwyższego szczebla i zapewniły zrównoważony udział kobiet i mężczyzn w zarządach firm. Jak wynika bowiem z badań, w tym także tych prowadzonych przez Giełdę Papierów Wartościowych, to się zwyczajnie opłaca.

]]>
http://finansekobiet.org.pl/2011/12/nowy-rzad-%e2%80%93-ile-w-nim-kobiet/feed/ 0
Ostrz piłę http://finansekobiet.org.pl/2011/12/ostrz-pile/ http://finansekobiet.org.pl/2011/12/ostrz-pile/#comments Thu, 01 Dec 2011 08:35:48 +0000 Ula http://finansekobiet.org.pl/?p=893 Czytaj dalej ]]> Listopad skłania do refleksji i zadumy, dla mnie to zawsze czas podsumowania roku. Analizuję projekty, które zrealizowałam, zastanawiam się nad kierunkami rozwoju firmy. To już dwa lata! To taki moment „ostrzenia piły” opisany w bestsellerowej książce Stephena Covey’a „7 nawyków skutecznego działania”.

O co chodzi z tym ostrzeniem piły? Covey opowiada taką historę: pewien drwal był najlepszym drwalem pośród innych drwali. Pracował dzielnie, najszybciej ścinał drzewa. W pewnym momencie jednak był coraz mniej wydajny i zostawał w tyle za innymi drwalami.

Pewnego dnie przychodzi do niego szef i widząc coraz słabsze wyniki, pyta: „Drwalu, byłeś najszybszy pośród drwali, teraz idzie Ci coraz gorzej. Czemu nie naostrzysz piły?”

Domyślacie się co powiedział drwal?

Zdarza się, że chcąc być efektywnymi, pracujemy coraz więcej, coraz szybciej i coraz krócej odpoczywamy. Mniej czasu poświęcamy na refleksję i podstawowe pytanie: po co ja to wszystko robię? Co dobrego ma z tego wyniknąć?

Bez względu na to, ile masz zadań na głowie, znajdź czas na ostrzenie piły: w sensie fizycznym (odpoczynek, relaks), emocjonalnym i społecznym (relacje z bliskimi ludźmi), intelektualnym (czytanie, zdobywanie nowej wiedzy) i duchowym (zastanawianie się po co robię to, co robię, co dobrego ma z tego wyniknąć dla mnie i dla innych ludzi).

]]>
http://finansekobiet.org.pl/2011/12/ostrz-pile/feed/ 0
„Twoja osobowość biznesowa – jak ją rozpoznać i rozwijać” http://finansekobiet.org.pl/2011/11/%e2%80%9etwoja-osobowosc-biznesowa-%e2%80%93-jak-ja-rozpoznac-i-rozwijac/ http://finansekobiet.org.pl/2011/11/%e2%80%9etwoja-osobowosc-biznesowa-%e2%80%93-jak-ja-rozpoznac-i-rozwijac/#comments Tue, 15 Nov 2011 13:20:35 +0000 Ula http://finansekobiet.org.pl/?p=857 Czytaj dalej ]]>

Zapraszamy na bezpłatne jednodniowe szkolenia organizowane w ramach kampanii „Kobieta w świecie finansów” na Uniwersytetcie Ekonomicznym w Krakowie.

„Twoja osobowość biznesowa – jak ją rozpoznać i rozwijać”

 

  • Poznasz własne predyspozycje do prowadzenia i rozwijania firmy;
  • Dowiesz się, co jest kluczowe w osobowości, aby odnieść sukces prowadząc biznes;
  • Zapoznasz się z metodologią rozwijania tych cech osobowości, które pomagają odnosić sukcesy właścicielkom firm.

Kraków, Uniwersytet Ekonomiczny

21 listopada 2011, godz. 9 -15 Pawilon B, Sala 052 (parter)

22 listopada 2011, godz. 9 – 15 Pawilon B, Sala 052 (parter)

 

Zapisy: Beata Gajek 514 873 691 mail: kobieta.admeritum@gmail.com

(Proszę podać imię, nazwisko i preferowany dzień szkolenia)

 

Liczba miejsc ograniczona.

Na warsztaty zaprasza Bank BPH, organizator kampanii „Kobieta w świecie finansów” Partnerzy: Fundacja Centrum Promocji Kobiet i stowarzyszenie studenckie Ad Meritum Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. 

]]>
http://finansekobiet.org.pl/2011/11/%e2%80%9etwoja-osobowosc-biznesowa-%e2%80%93-jak-ja-rozpoznac-i-rozwijac/feed/ 0
Wspierać przedsiębiorczość kobiet http://finansekobiet.org.pl/2011/10/wspierac-przedsiebiorczosc-kobiet/ http://finansekobiet.org.pl/2011/10/wspierac-przedsiebiorczosc-kobiet/#comments Wed, 26 Oct 2011 06:01:27 +0000 Ula http://finansekobiet.org.pl/?p=847 Czytaj dalej ]]> Zaangażowałam się w kampanię „Kobieta w świecie finansów” cztery lata temu z entuzjazmem i poczuciem, że oto spełnia się moje marzenie o programie skrojonym specjalnie dla kobiet i z myślą o kobietach. Od dawna uważam, że kobiety potrzebują wsparcia szczególnie wtedy, gdy wkraczają do świata tradycyjnie zarezerwowanego dla mężczyzn. Finanse i przedsiębiorczość – rozumiana zarówno jako podejmowanie pracy na własny rachunek, jak i zabieganie o stanowisko kierownicze, to dziedziny od dawna zdominowane przez mężczyzn i kojarzone z męskością.  Kobiety, by mogły zaistnieć w męskim świecie, muszą wykazać się odwagą, więc dobrze, gdy ktoś je wesprze, zachęci, zaopatrzy w informację i wiedzę, pozwoli nabyć umiejętności, by swobodniej w tym nowym dla nich świecie się poruszać i nie czuć gorszymi tylko z tego powodu, że są w mniejszości i nie mają doświadczenia. Kampania „Kobieta w świecie finansów” ma taki właśnie cel. Przez stronę internetową docieramy z informacjami i wiedzą do miliona Polek, a z tradycyjnymi szkoleniami do tych wszystkich, które mogą w danym miejscu i czasie na nich się pojawić. Najbliższe dni to  bezpośrednie spotkania ekspertek z kobietami w nowo otwartym oddziale Banku BPH mieszczącym się w Al. Jana Pawła II 35 w Warszawie. Będę pełniła dyżur w najbliższy piątek  – 28 października, w godz. 16.00-18.00. Zapraszam do rozmowy o przedsiębiorczości kobiet, o zaletach tej formy aktywizacji zawodowej, o trudnościach i barierami napotykanych przez kobiety, o tym jak można je przełamywać. Służę swoją długoletnią wiedzą nabytą dzięki prowadzonym badaniom i dzięki osobistym kontaktom z kobietami biznesu zrzeszonymi w Międzynarodowym Forum Kobiet – stowarzyszeniu właścicielek i menedżerek firm.

]]>
http://finansekobiet.org.pl/2011/10/wspierac-przedsiebiorczosc-kobiet/feed/ 0